Co jest ważniejsze: produkt czy opakowanie?

  1. Strona główna
  2. Blog
  3. Co jest ważniejsze: produkt czy opakowanie?

Zakupy on-line już nie są tylko ciekawą alternatywą, stały się naszą codziennością, a często z różnych względów koniecznością. Jest większy wybór, jest taniej, wygodniej, szybciej, ale czy ekologiczniej? Zdecydowana większość z nas popiera ideę less waste, ale robiąc zakupy online, bardzo często wraz ze starannie wybraną ekologiczną kaszą lub certyfikowanym bio-kosmetykiem otrzymujemy kilogramy folii i innych sztucznych opakowań.

Miliony ton plastiku w oceanach, wszędobylskie, fruwającę foliówki, hałdy opakowań nienadających się do ponownego przetworzenia… plastik… plastik…plastik… bynajmniej nie fantastik –  to efekty naszego konsumpcjonizmu. Przy rozpakowywaniu paczek często łapiemy się za głowę i zastanawiamy kiedy zboczyliśmy z torów minimalizmu i tak gorącego trendu dbania o środowisko. Przecież zminimalizowaliśmy zakupy, używamy stylowych płóciennych toreb, a śmieci wciąż jest więcej i więcej.

Dlatego APIMELIUM mówi folii i innym sztucznościom stanowcze NIE.

Czy nasze paczki wyglądają elegancko i stylowo? Nie wyglądają. Zdajemy sobie sprawę, że w dobie tak wyśrubowanej konkurencji nawet opakowanie powinno wyglądać nieskazitelnie i dawać poczucie nabycia ekskluzywnego produktu. Wiemy, że klienci kupują oczami i jesteśmy świadomi, że miody spakowane w słodki koszyczek, w szeleszczącej folijce i przewiązane wstążeczką mogłyby trafić w szerokie grono odbiorców. Ale jednocześnie jesteśmy pewni, że Nasi Klienci kupują głową. Wiedzą, że infantylny koszyczek i kolorowa bibułka prędzej czy później wylądują w śmietniku, a pozostanie sam produkt. Nie sprzedajemy wam złudzeń. Nasz miód jest tak naturalny i zdrowy, że obroni się bez przybierania go w zbędne piórka.

Do pakowania używamy kartonu, papieru, papierowej taśmy, sznurka. To tyle. Nie wrzucamy wam do paczek zbędnych gadżetów. Dostajecie po prostu świetny produkt, a opakowanie zanosicie w całości do kontenera na makulaturę. I nie musicie zastanawiać się gdzie wyrzucić te śmieszne wysypujące się z paczek chrupko-bobki.

Robimy to, bo nie chcemy inwestować waszych pieniędzy w drogie i stylowe opakowania. Robimy to, bo społeczność Naszych Klientów to społeczność świadomych Klientów, którzy wiedzą, że mają wybór… i dokonują słusznych wyborów.

Poza tym pszczoły, zdrowie, natura i plastik… to nie jest sensowne połączenie. Gdyby nasze pszczoły dowiedziały się, że pakujemy cokolwiek w folię nie przyniosłyby nam ani kropelki miodu więcej.

Poprzedni wpis
Miód kremowany – Crème de la Crème
Menu